Jakie książki polecacie

Jakie książki polecacie

Chciałabym wrócić do staropolskich klimatów obyczajowych w książkach. Może macie coś ciekawego z tych obszarów w biblioteczce?

Oleczka1

Posty: 7

 
Przeskakuję najczęściej pomiędzy stylami. Raz sagi, raz fantastyka, horror, kryminał w języku obcym. Widzę, że taka strategia się sprawdza.

figo

Posty: 4

 
Fajny temat i ciekawe lektury. Lubię najbardziej książki z ciekawymi dialogami, a nie tylko opisami przyrody, a te, które polecacie raczej się w ten trend wpisują. Dzięki jeszcze raz.

propek1

Posty: 14

 
Monika Rzepiela bardzo dobrze łączy wątki historyczne z obyczajowymi i jak szukasz ciekawszej sagi to odsyłam cię do „Daru Rzepki”. Fakty historyczne zachowane, bardzo ciekawa historia i to nie jest taki schematyczny do bólu romans, w którym po kilku stronach przewidzisz zakończenie. Oj nie :) W książce fajnie się przedstawia przejście od starych do nowych Bogów. Nawet z tego powodu gorąco polecam.

Klakier

Posty: 9

 
Wykupuję sobie coraz częściej abonament na różne lektury. Mam czytnik i chyba najlepiej wychodzi, bo ciągle widzę nowości wydawnicze.

Jacuś24

Posty: 8

 
Zawsze polecam czytać fragmenty książek. Po pierwszej stronie najczęściej wiem, czy warto czytać dalej.

labuh

Posty: 30

 
Przyznam, że wydawnictwa się w ostatnich latach poprawiły. Dopuszczają do głosu nowych autorów, ciekawe wątki, często mocno niszowe. O to chodzi.

ukrwios

Posty: 15

 
Czytałam wywiad z Moniką Rzepielą i faktycznie prawdziwa pasjonatka, która się wybiła ze swoimi pomysłami na trudnym rynku wydawniczym.

DiD3K

Posty: 11

 
Wraca moda na romanse. Kobiece lektury dominują w wielu biblioteczkach. Widzę ten trend już od kilku lat.

Lupusx

Posty: 6